Letošní 6. ročník Memoriálu Jaromíra Dostála se konal 24. a 25. září v okrese Praha – západ v honitbách MS Malá Lečice – Bratřínov a MS „Mníšek pole“.

               Na zahájení, které se odehrávalo u restaurace Dřevák u Elišky v Čisovicích, dorazilo jen 14 přihlášených ohařů. Proto byli účastníci rozlosováni do 3 skupin a v sobotu se nejdříve zkoušely pouze disciplíny prací v poli a ve vodě. Díky tomu, že se 3 ze 4 účastnících se českých fousků dostali do jedné skupiny, jsme měli možnost pozorovat hlavně jejich práci. Bohužel, vítr často měnící směr a složitější terén s větším množstvím živé zvěře pravděpodobně zapříčinily, že už od začátku na malém poli měla většina psů problémy s dohledávkami. Poměrně teplé počasí také přispělo k tomu, že když se později odpoledne tato skupina, již jen ve složení fousků, dostala na velké pole, bylo na nich znát výrazně menší nadšení pro práci a podařilo se uspět jen jedné feně. Druhý den pokračovalo v lesních disciplínách celkem 6 psů, včetně 2 fen fousků. Tentokrát se zbylým účastníkům většinou dařilo a všichni již zkoušky dokončili. Pěkným závěrem byla práce Iny z Lovčických tarasů Ing. Jaroslava Novotného, která i přes některé zdravotní problémy předvedla bezchybnou práci na pobarvené stopě jako hlasič.

             Vítězem se stala fena německého krátkosrstého ohaře Senta od Nezdického potoka vedená Vladislavem Kulířem s 491 body, v I. c. a s titulem CACT, 2. místo obsadila fena maďarského krátkosrstého ohaře Draga Tajemství Karpat vedená Lucií Vostrou s 466 body, v I. c. a s titulem CACT a 3. místo získal pes MOK Fantomas Vives Bohemia vedený Danielem Hoškem s 464 body, v I. c. a s titulem Res. CACT. Z fousků se umístila jako 4. Ina z Lovčických tarasů vedená Ing. Jaroslavem Novotným s 472 body, v II. c. a na 6. místě Jasněnka od Pitné vody vedená Pavlem Kaclem s 424 body, v III. c.

               Za celou rodinu děkujeme organizátorům za výbornou přípravu, rozhodčím za spravedlivé posuzování a všem ostatním za účast. Doufáme, že se další ročník memoriálu, který by se měl konat v rodišti Jaromíra Dostála v Senici na Hané, také opět vydaří.

Českým fouskům zdar!

František Viktorin
 

Souhrnné výsledky >> pdf icon     několik fotek z vyhlášení výsledků >> fotogalerie

 

Login

Přihlášení do členské zóny