logo text

pravy prace psi

Ing. Dana Brzkovská - matrikářka

            Ve dnech 9. až 10. 8. 2014 uspořádala jihočeská pobočka KCHČF ve spolupráci s OMS Tábor soutěž Jihočeské derby. Letos to byl již 6. ročník a soutěž se skládala ze zkoušek vloh a ze zkoušek z vodní práce. Po oba dva dny byla základna všech účastníků a organizátorů na hřišti v obci Řípec. Je zde budova, kde měli svůj úřad a zázemí rozhodčí, a také další prostory, které sloužily pro přípravu jídla a občerstvení pro všechny účastníky akce.

Venku bylo pódium pro hudebníky, kteří se postarali o zábavu a tanec. Hrálo se nejen večer, kdy se sem přišli bavit i ostatní obyvatelé obce, ale i přes den, zvláště na závěr při vyhlašování vítězů. O výborné občerstvení a kulinářský zážitek se tak jako loni postaral známý a profesionální pan Zdeněk Hlaváček. Byli jsme v kraji rybníků, a tak i např. rybí polévku bylo možné si objednat již od rána. Obec Řípec je velmi malebná, upravená a historicky zachovalá. Je zde dochováno značné množství lidových jihočeských stavení. Ne nadarmo v roce 1996 získala 1. místo v soutěži ´Obec roku´ za Jihočeský kraj a 2. místo v rámci celé ČR.

A nyní k samotné soutěži. Disciplíny se zkoušely v honitbách MS LOV Soběslav a MS Řípec. Členové z mysliveckých sdružení vypomáhali na stanovištích. Vodní práce probíhaly na rybníku jménem Starý. Svou úctyhodnou rozlohou se řadí mezi největší v okolí. Zkoušky vloh probíhaly v dobře zapachované a zazvěřené honitbě. Ředitelem soutěže Jihočeské derby 2014 byl p. Vlastimil Dukát a zajistil vzornou a připravenou organizaci. Vrchním rozhodčím byl p. Josef Dědouch. Svou funkci vykonával svědomitě a pečlivě. Rozhodčími na zkouškách vloh byli p. Ing. Václav Sobolík a p. František Pavlíček a na zkouškách z vodní práce p. Jaroslav Procházka a p. Vladimír Mráz. Na soutěž se přihlásilo celkem 6 jedinců ze tří druhů ohařů. Věkové kategorie soutěžících psů byly také zajímavě pestré. Soutěž dokončilo 5 jedinců a všichni v 1. ceně. Vítězkou soutěže Jihočeské derby 2014 se stala fena německého dlouhosrstého ohaře Nixe von der Riedleite s mladou, ale zkušenou vůdkyní slečnou Aničkou Březinovou. Fena získala titul CACT a ocenění za nejlepší práci v poli. Na druhém místě se umístil pes německého drátosrstého ohaře Immo v.d. Neffelbachaue, jehož předvedl zkušený vůdce pan Zdeněk Staněk. Pes získal titul CACT a ocenění za nejlepší práci na vodě. Na třetím místě se umístila fena českého fouska Bora z Oldřichovských luk a také získala titul CACT. Jenom pro zajímavost chci dodat, že tato fena získal letos titul Klubový vítěz na výstavě v Náměšti na Hané. Celé dva dny soutěž doprovázela přátelská, klidná a příjemná atmosféra. Na zahájení i na ukončení přišel starosta obce Řípec. Hezké prostředí místního hřiště, kde byla základna, ještě umocňuje skutečnost, že se nachází na nejvýše položeném místě obce. I z fotografií jsou patrné krásné a daleké výhledy do krajiny. Soutěž byla perfektně zorganizovaná a tak všem, kdo se podíleli na přípravě, patří velké poděkování. Ceny a dary, které si účastníci odnášeli za výsledná ocenění, byly hodnotné a zajímavé. Za to patří poděkování sponzorům. Také počasí přálo a na závěr již náleží prohlásit Jihočeské derby 2014 za velmi vydařené. A pro ty, kteří si chtějí zasoutěžit a navíc prožít příjemné letní dny v jižních Čechách, je určeno pozvání na Jihočeské derby v příštím roce.

 

Několik fotek je opět ve >> fotogalerii<<

Výsledková tabulka: 

Poř. Los Jméno psa – feny Plemeno Nar: Člp. Vůdce Body Cena Body Cena Body Cena Pořadí
ZV ZV VP VP JD JD
1 4 Endy z Vlčetínských rybníček ČF 17.2.2009 59802 Břetislav Uchytil Ledenice 204 I 100 I 304 I 4
R.CACT
2 3 Immo v.d. Neffelbachaue NDO 15.3.2012 219211 Zdeněk Staněk Soběslav 220 I 100 I 320 I 2
CACT
Nejlepší voda
3 2 Mona u Klobásné ČF 28.1.2013 61869 Jindřich Lachout Záhoří 210 I 92 I 302 I 5
4 6 Arka Scrofa ČF 11.6.2012 61714 Jakub Dukát Řípec 0   92 I      
5 5 Bora z Oldřichovských luk ČF 6.5.2008 59370 Pavel Šnajdr Praha 220 I 96 I 316 I 3
CACT
6 1 Nixe von der Riedleite DO 10.3.2010 8505 Anna Březinová Chabrovice 225 I 100 I 325 I CACT
Nejlepší pole

Login

Přihlášení do členské zóny