cshrenfrdehuitplptruskesuk

header2018 5

 

Přihlášení/Login

Přihlásit se Registrovat

Login to your account

Username *
Password *
Remember Me

Create an account

Fields marked with an asterisk (*) are required.
Name *
Username *
Password *
Verify password *
Email *
Verify email *
Captcha *
Reload Captcha

KLUB CHOVATELŮ ČESKÝCH FOUSKŮ

UPOZORNĚNÍ: termín pro zaplacení členských příspěvků je do 31.3.2018. Jak zaplatit naleznete v rubrice ČLENSTVÍ, MATRIKAProsíme o platbu převodem na účet klubu. Je to snáze dohledatelné, jednodušší jak pro Vás, tak následně pro evidenci v matrice a urychlíte tím i Vaše spádové schůze, kde je možná platba v hotovosti.

140. výročí narození pana Františka Housky

IMG 7817 1U příležitosti 140. výročí narození pana Františka Housky, byla dne 17. srpna  2013 odhalena pamětní deska u hrobu pana Housky v Hošticích u Volyně, kde zemřel u svých příbuzných. Jemu vděčí český fousek za záchranu, když  po 1. světové válce byl tento chov zdecimován až na velmi malý počet jedinců. V Písku , kde  pracoval jako finanční rada,se obklopil schopnými a hlavně fundovanými lidmi, kteří mu v této práci pomohli .

 

Proto patří dík OMS Strakonice, který se zasloužil o zajištění této desky a její slavnostní odhalení. Při slavnosti též bylo vzpomenuto 90. výročí založení Českomoravské myslivecké jednoty.

    Na fotografiích , které pořídila tajemnice OMS Strakonice je slavnostní odhalení desky nad  hrobem, včetně zahájení a ukončení slavnosti skupinou trubačů, kteří nejen krásně hráli, ale i zpívali.. Na poslední fotografii jsem s žijící neteří a praneteří Františka Housky. Zde  jsem měla možnost se s nimi setkat a popovídat si o jeho životě. Děkuji OMS Strakonice, že mně na tuto slavnost pozvali a mohla jsem zde promluvit a poděkovat  panu Františku Houskovi za  jeho nezastupitelou úlohu v záchraně českého fouska.

    Ing Jana Horová

IMG 7849

IMG 7846

IMG 7826

  • Zveřejněno: 28. srpen 2013