cshrenfrdehuitplptruskesuk

Přihlášení do členské zóny

Přihlášení pro správu inzerátů a zobrazení dokumentů v členské zóně

cf logo KLUB CHOVATELŮ ČESKÝCH FOUSKŮ

Slovo výcvikáře k MFH 2013

ZHODNOCENÍ PŘIPRAVENOSTI PRACÍ ČF A NdrO NA 55. MFH NA OKRESE PŘEROV 14 – 15.9.2013

              Na MFH bylo celkem přihlášeno 24 ČF.Z toho 19 z ČR, 4 ze SR a 1 z Polska. Jelikož je memoriál hodnocen dle zkušebního řádu podle MRK a MKP,bylo možno přijat pouze 20 startujících.

               Tak jak to už bývá skoro každý rok,tak se dostane vždy i na náhradníky.Důvody jsou různé hárání u fen,nebo nějaké zranění a nebo nepřipravenost psů.Na poslední chvíli došlo k výměně psa kamaráda Juraje Heráka ze Slovenska, který místo ČF (zranění)dovezl NdrO, vše ale dopředu nahlásil. Zde si velmi ceníme toho že měl velký zájem na memoriálu startovat. Horší už to bylo ze strany Polského vůdce,který se na losování nedostavil,ale údajně poslal e-mail předsedovi klubu, ale ten v té době byl už v Kokorách na schůzi, takže bylo velké štěstí, že se nám sním podařilo ve večerních hodinách spojit a mohl za něho nastoupit další náhradník. Zbor rozhodčích nastoupil pod vedením p. Miloslava Kročáka. 

               Na velkém poli posuzovali Tinka Josef, Hermann Pavel a Sikora Josef. První den zbor rozhodčích měl na posuzování všech 10 psů. Zazvěření honitby zajícem bylo vynikající a bažanti se vypouštěli. Psi pracovali na celkem dobré úrovni, ale jak to tak bývá na některé se dostavila smůla. Nech to byla poslušnost, kde jedna fenka pronásledovala zajíce, pak narazila na kočku a vyhnala ji na strom a v časovém limitu se nevrátila. Další psi, kteří u nás neuspěli, měli třeba smůlu při dohledávce střelené pernaté a nebo na vystavování.
             Na malém poli posuzovali pánové Nehyba Oldřich a Jelínek Břetislav, zde neměli žádné větší problémy, ale přesto jeden pes na vlečce neuspěl.
               Vodu posuzovali ing. Morbicer Tomáš a Šichor Břetislav. Zde měli taky velmi dobré podmínky a za celé dva dny u nich neuspěl taky jeden pes.
             V lese na barvách posuzovali pánové Rubeš Petr, Baranik Miroslav (SK), ing.Ryška Jan, Nehyba Libor. Tady už byla situace o trošku horší, ale nelze chybu přisuzovat ani tak psům jak hřibařům, protože stopy byli roztáhány po celém lese a psi na nich scházeli. Proto nebyla udělena ani jedna 4. Na vlečkách posuzovali pánové Bija Jan a Kusala Josef. Zde neměli vůbec žádné problémy a byli uděleny samé 4. Terén v lese byl celkem přehledný. A poslední disciplíny v lese byli drobné kde posuzovali pánové Straňák Antonín a Peluha Jaroslav. I na těchto disciplínách neměli žádné problémy a připravenost psů byla na velmi dobré úrovni. I když z dvaceti psů uspělo v cenách 11, tak celkově lze hodnotit memoriál jako za špičkově připravený.

 

Kynologii  a ČF zdar

Tinka Josef