cshrenfrdehuitplptruskesuk

Přihlášení do členské zóny

Přihlášení pro správu inzerátů a zobrazení dokumentů v členské zóně

cf logo KLUB CHOVATELŮ ČESKÝCH FOUSKŮ

Životní jubileum pana Emila Süssera

Blahopřání k životnímu jubileu - panu Emilu Süsserovi

Dne 5.8. 2013 se totiž dožívá významného životního jubilea - 85 let. Je to nejen dobrý manžel, tatínek, dědeček atd., ale hlavně dlouholetý člen Mysliveckého sdružení Švábenice.

    Myslivecká vášeň ho polapila už v r. 1947, kdy složil na výbornou mysliveckou zkoušku, na základě které si pak mohl opatřit lovecký lístek. Tím začal jeho myslivecký "koníček". Opatřil si starší brokovnici a byl přijat za člena mysliveckého spolku v obci Kornice. Po absolvování povinné vojenské služby se jeho zájem o myslivost začal stupňovat. Od roku 1954 se zúčastňoval různých honů v okolí a začaly jeho první úspěchy. O 10 let později pak úspěšně složil písemnou i ústní zkoušku pro funkci - myslivecký hospodář, kterou vykonával v MS Kornice – Sedliště.

Jeho úlovky jsou k vidění na stěnách v jeho rodinném domku, a to v podobě trofejí zvěře, úspěchy pak ve formě diplomů a nejrůznějších vyznamenání. Ty jsou pro něho tou největší chloubou. Je to především jeho zásluha, že po několik let postupně perfektně dokázal vycvičit své feny. Odměnou toho bylo pak udělení Mezinárodně chráněné chovatelské stanice - Z Končinských hájů. Nelze ještě opomenout i nespočet odchovaných štěňat, která se nyní pyšní svými úspěchy jak v Česku, tak i v zahraničí. Za zmínku také stojí to, že svoje poznatky a vědomosti s láskou dodnes předává nejen svému synovi Miroslavovi, ale už i vnukovi Míšovi. Oba jsou také věrnými členy MS Švábenice - tři věkové generace v jednom MS.

   I když bude tatínkovi krásných 85 let, je stále plný energie, nevynechá žádný z honů a velmi rád si ještě zajede se svojí nynější fenkou Ilou do lesa na čekanou.

   Přejeme mu, aby ho tato energie nikdy neopustila a s radostí a plný zdraví si užíval jak svého koníčka, tak především celé své rodiny.

                                                   Hodně zdraví mu přejí manželka a děti s rodinami

 

 

       Dne 28.6.2013 jsem dostal e-mailem žádost rodiny Süsserových o uvedení blahopřání k životnímu jubileu, pana Emila Süssera v aktuálně připravovaném vydání zpravodaje. Bohužel, tiskový šotek zařádil a tak trochu mojí vinou se toto blahopřání do zpravodaje nevešlo.

       Panu Emilu Süsserovi a celé jeho rodině se tímto omlouvám a abych tuto skutečnost alespoň trochu napravil, uveřejňuji toto blahopřání alespoň na webových stránkách klubu. Ještě jednou se všem omlouvám.

                                                                                                Michal Matěják, tiskový referent KCHČF.

         S přáním mnoho zdraví, štěstí a úspěchů při myslivecké a kynologické činnosti se připojuje take Klub chovatelů českých fousků.