cshrenfrdehuitplptruskesuk

Přihlášení do členské zóny

Přihlášení pro správu inzerátů a zobrazení dokumentů v členské zóně

cf logo KLUB CHOVATELŮ ČESKÝCH FOUSKŮ

Český fousek na Evropské výstavě již příští týden

Evropská výstava psů 2014 v Brně ve dnech 23. – 26. 10. 2014

Ing. Dana Brzkovská – matrikářka

Vážené členky a členové KCHČF,

      chtěla bych vás informovat o přípravách naší účasti na nejdůležitější kynologické události v ČR v roce 2014 – Evropské výstavě psů (EDS), která se koná v Brně ve dnech 23. – 26.10. Práce ze strany ČMKU jsou v plném proudu,

a také naše činnost  zaměřená na přípravu stánku a představení českého fouska jde do finále.

      Každý, kdo chtěl svého psa ukázat na této výstavě a zúčastnit se jí, měl možnost se na ni přihlásit.

      Já se chci nyní zaměřit na výstavní stánky pro národní plemena. ČMKU dala k dispozici všem klubům našich národních plemen výstavní stánek za účelem propagace národního plemene. Výzdoba stánku a propagace  je již v  kompetenci každého klubu. Ve stánku není možné prodávat propagační materiál, ani jiné předměty. Součástí propagace národních plemen jsou každodenní odpolední přehlídky. Neznáme ještě přesný časový plán, ale včera 16.10. jsem získala od ČMKU nejnovější informace. Ve středu 22.10. můžeme začít připravovat stánek. Ten samý den odpoledne je nácvik na oficiální zahájení, které bude následující den, tj. 23.10. odpoledne.  ČMKU požaduje, aby celkem 3 čeští fousci se zúčastnili tohoto zahájení (musí se zároveň zúčastnit nácviku). Další den, tj. 24.10. odpoledne bude opět přehlídka národních plemen. Tyto přehlídky budou krátké, psi obejdou slavnostní ring a moderátorka o nich řekne stručnou charakteristiku. Požadavek na počet psů od každého plemene – cca 3 jedinci.  Budou to čeští fousci členů klubu, kteří budou také po celý den ve stánku.

      V sobotu 25.10. mají národní plemena již větší prostor k předvedení. V dopoledních hodinách budou ukázky práce, výcviku a  dovedností  jednotlivých plemen. Máme lovecké plemeno, ale bohužel není povolené sem přinášet zvěř neživou (na aporty), ani živou (na vystavování). Jakkoliv s tím někdo nemusí souhlasit, my musíme respektovat nařízení a požadavky ČMKU.  Je možné použít pouze atrapy a tomu bude předvedení českého fouska uzpůsobeno. Tento den  probíhá  Národní výstava psů (v rámci Evropské výstavy) a posuzuje se také český fousek. Odpoledne je opět přehlídka národních plemen. V neděli se znovu posuzuje český fousek, pro změnu Evropská výstava. Odpoledne, jak v sobotu,  tak v neděli, následuje  předvedení  národních plemen v rámci závěrečných soutěží.  

      Po celou dobu výstavy bude otevřen náš stánek propagující českého fouska, který bude umístěn v pavilonu P u závěrečného kruhu. V průběhu roku se nám hlásili dobrovolníci z  řad  členů KCHČF,  kteří budou pomáhat ve stánku i se svými psy.

     ČMKU nás bude i nadále informovat o aktuální situaci a případných změnách. Řídíme se a postupujeme podle požadavků a pokynů ČMKU,  které se teprve nyní upřesňují a rozesílají klubům.

     Těšíme se na shledání příští týden v Brně. Přijďte podpořit českého fouska a navštivte stánek KCHČF v pavilonu P.

Všichni jste srdečně vítáni.

 

Kontakty:      Ing. Dana Brzkovská – tel. 602 386 726

                        Ing. Drahomíra Matějáková – tel. 607 660 696