cshrenfrdehuitplptruskesuk

Přihlášení do členské zóny

Přihlášení pro správu inzerátů a zobrazení dokumentů v členské zóně

cf logo KLUB CHOVATELŮ ČESKÝCH FOUSKŮ

Úmrtí člena KCHČF

 


obr-listy-1

obr-listy-2

Smutná zpráva            

 

Všem přátelům českých fousků oznamujeme velice smutnou zprávu, že dne 3.2.2014 po krátké nemoci zemřel náš kamarád, přítel a velký obdivovatel a propagátor českého fouska, pan Václav Panáček. Opustil nás ve věku nedožitých 64 let. S českými fousky začínal se svým otcem s chovatelskou stanicí jménem ´Panva´ a později s chovatelskou stanicí jménem ´uKlobásné´. Tak se jmenuje zalesněný vršek a hájovna nacházející se nedaleko města Veselí nad Lužnicí, kde bydlel.

          Odchoval mnoho vrhů, ze kterých vzešlo hodně chovných, pracovně i výstavně úspěšných jedinců.Sám se také se svými psy zúčastnil vrcholných zkoušek a memoriálů, kde dosáhl předních míst. Českým fouskům byl věrný celý život a známá byla věta, kterou často říkal: ´Moje srdce bije pro fouska´.

          Byl aktivní v myslivecké kynologii. Jako místopředseda Jihočeské pobočky KCHČF propagoval naše národní plemeno a získával jeho nové obdivovatele, cvičitele a chovatele. Jako rozhodčí z výkonu byl uznávaný pro spravedlivý a citlivý přístup při posuzování. Zvláště začátečníkům a málo zkušeným vůdcům dokázal s výcvikem pomoci a předat celoživotní zkušenosti a rady. Kde se objevil, tam kolem sebe šířil přátelskou a veselou náladu. Nezkazil žádnou legraci a ve společnosti byl velmi oblíbený. Odešel příliš brzy a nestačil dokončit svoje chovatelské plány. Jeho dům, kam přátelé a známí byli zvyklí přijíždět, scházet se a popovídat si, bude nezvykle klidný a tichý. Ale jeho odkaz, myšlenky a cenné rady budou žít dál a zůstanou navždy v našich srdcích. 

 

Čest jeho památce. 

                                               kamarádi z Jihočeské pobočky KCHČF