Statistiky ze zkoušek po jednotlivých chovných psech za rok 2014

Přehled výsledků zkoušek po jednotlivých chovných psech za rok 2014

Tinka Josef - výcvikář

Číst dál...

Český fousek – „kříženci“ a přilití krve

Bc. Iveta Dočkalová

        Poslední dobou se mezi fouskařskou veřejností začínají vyskytovat hanlivá tvrzení, že někteří jedinci českých fousků jsou „kříženci“. A o jaké „křížence“ vlastně jde? Přece o fousky, v jejichž rodokmenech figuruje NKO Salto von LingenauerHolz nebo NDrOCir z Revíru Zálesí. Majitelé těchto jedinců mohou býtoznačením „kříženec“ zaskočení, protože neznají podrobnosti. Neumí se proto bránit pomluvám tipu, že jejich pes/fena je kříženec, a že proto není plnohodnotným českým fouskem. A vzhledem k tomu, že dva takové „křížence“ mám doma, tak bych ráda celou situaci některým objasnila a jiným připomněla.

Číst dál...

Jak je to s plemenitbou

             V minulém vydání klubového zpravodaje byl uveřejněn příspěvek Bc. Ivety Dočkalové, který se pozastavoval nad používáním pojmu „ kříženec „ pro jedince, kteří vznikli křížením. Zároveň do svého příspěvku vložila tezi, že takovíto jedinci nejsou „ kříženci „, ale „ jedinci vedení v registru „ a také, že výraz „ kříženec „ není podložen ani F.C.I . nebo ČMKU a dokonce, že je hanlivý.

Číst dál...

Jarní svody 2013

Na jarních svodech po celé České republice bylo v roce 2013 předvedeno 208 mladých jedinců plemene český fousek. Tito jedinci byli ze 73 vrhů po 49 psech.

Číst dál...

Zpráva hlavního poradce chovu leden 2014

Zpráva hlavního poradce chovu

Ing. Jaroslav Havlát
             Vážení přátelé a kolegové, chovatelé českého fouska. Na úvod
zprávy hlavního poradce chovu Vás chci pozdravit a poděkovat za Vaši účast

Číst dál...

DSC_2305.jpg

PŘIHLÁŠENÍ

Registrace pouze pokud chcete spravovat své inzeráty, jinak je určeno pro správce webu.