Stánek na evropské výstavě psů v Brně již prezentuje českého fouska včetně živých zástupců

Stánek na výstavě je již v plném provozu, pokud budete na výstavě, zastavte se za námi.

Zítra (sobota) bude dopoledne ve velkém závěrečném kruhu v pavilónu P předvedení českého fouska co umí, jak pomáhá při lovu. stanek-lidi

Nebylo jednoduché narychlo vymyslet co ukázat, ještě v tak velice odlišném prostředí na nějž je většina fousků zvyklá - pole, les či voda. Nesmí se použít usmrcená zvěř, vše může být pouze na atrapách. Určitě by se našel někdo kdo fouska naučil i jiným kouskům, než jsou ty lovecké, ale o tom, že se bude fousek takto předvádět, jsme se dozvěděli v půlce minulého týdne. Snad se nám podaří alespoň trochu přiblížit práci loveckého psa.

Přípravy stánku na EV v Brně

Včera odpoledne jsme strávili instalací výzdoby stánku, ve kterém se bude prezentovat Český fousek při Evropské výstavě psů konané v Brně od 23÷26.10.2014. Jste srdečně zváni k návštěvě.

Stánek jsme dostali přidělený, výzdoba je v režii klubu. Snahou bylo co nejjednodušeji a přitom poutavě přiblížit Českého fouska jako loveckého psa, skvělého pomocníka při lovu, ale i jako rodinné společníky a v neposlední řadě psy, úspěšné i na výstavách. Výzdoba je provedena tak, abychom ji mohli použít i při dalších akcích týkajících se českého fouska jako jsou klubové výstavy, klubové memoriály a další představení a propagace plemene. 

stanek1stanek2

 

Český fousek na Evropské výstavě již příští týden

Evropská výstava psů 2014 v Brně ve dnech 23. – 26. 10. 2014

Ing. Dana Brzkovská – matrikářka

Vážené členky a členové KCHČF,

      chtěla bych vás informovat o přípravách naší účasti na nejdůležitější kynologické události v ČR v roce 2014 – Evropské výstavě psů (EDS), která se koná v Brně ve dnech 23. – 26.10. Práce ze strany ČMKU jsou v plném proudu,

Číst dál...

UPOZORNĚNÍ - Přihlášky na ověření loveckých vloh !!!

Zájemci o uchovnění svých psů a fen zasílejte přihlášky poradcům chovů včas, řádně vyplněné se všemi přílohami. Přihlášky včetně dalších informací naleznete >> OLV.

Urychlíte tím agendu a také i průběh vlastního ověření loveckých vloh. Jedná se, i když to tak možná nevypadá  o běžné zkoušky, na které je potřeba domluvit honitbu, dostatek terénů a hlavně dostatečný počet rozhodčích. Jelikož je zkoušková sezóna v plném proudu, tak se rozhodčí na poslední chvíli shánějí velmi těžko.

Klubová výstava při krajské výstavě v Litoměřicích

Blíží se uzávěrka přihlášek 15.9.2014 na klubovou výstavu českých fousků. Více informací k výstavě >> Klubová výstava Litoměřice