UPOZORNĚNÍ majitelů chovných jedinců

Na doporučení chovatelské rady bylo dne 28.5.2017 odsouhlaseno snížení počtu krytí chovných psů na 3 krytí ročně. /využití více chovných psů v chovu/

Pozvánka na oslavu 20. výročí Klubu českého fouska v Nizozemí

20 YEARS  CFVN

Klub českých fousků v Nizozemí byl založen v roce 1994 s malým počtem lidíNyní, o 20 let později, máme stabilně pozvnka-20let-holandsko-cf
 220 členů a Český fousek si vydobyl své místo v Nizozemí a je elmi respektován a ceněn jako lovecký pes.

24.května klub pořádá slavnostní den, kdy Český Fousek může prokázat své schopnosti na výstavě a při  práci.

Zveme všechny příznivce tohoto plemene k účasti jak na zkouškách a výstavě, nebo jenom jako diváky, kteří budou obdivovat psi při práci a na výstavě.

Změna okresního důvěrníka

V Severomoravské pobočce byla ustanovena nová okresní důvěrnice pro oblast Přerov - paní Daniela Palíková.

Dopis člena klubu pana Bíny a odpověď

Níže zveřejňujeme dopis člena klubu pana J. Bíny ze Západočeské pobočky a odpověď na jeho dopis předsedy klubu pana T. Morbicera.

 

Dopis pana j. Bíny pdf-icon    odpověď na dopis pan T. Morbicer, předseda klubu KCHČF pdf-icon

 

 

Jubilanti v roce 2014

Jelikož se stala technická chyba při převodu dat do tisku zpravodaje, uveřejňujeme úplný seznam aktivních členů KCHČF, kteří v letošním roce slaví své jubileum.

Číst dál...

Úmrtí člena KCHČF

 


obr-listy-1

obr-listy-2

Smutná zpráva            

 

Všem přátelům českých fousků oznamujeme velice smutnou zprávu, že dne 3.2.2014 po krátké nemoci zemřel náš kamarád, přítel a velký obdivovatel a propagátor českého fouska, pan Václav Panáček. Opustil nás ve věku nedožitých 64 let. S českými fousky začínal se svým otcem s chovatelskou stanicí jménem ´Panva´ a později s chovatelskou stanicí jménem ´uKlobásné´. Tak se jmenuje zalesněný vršek a hájovna nacházející se nedaleko města Veselí nad Lužnicí, kde bydlel.

          Odchoval mnoho vrhů, ze kterých vzešlo hodně chovných, pracovně i výstavně úspěšných jedinců.Sám se také se svými psy zúčastnil vrcholných zkoušek a memoriálů, kde dosáhl předních míst. Českým fouskům byl věrný celý život a známá byla věta, kterou často říkal: ´Moje srdce bije pro fouska´.

          Byl aktivní v myslivecké kynologii. Jako místopředseda Jihočeské pobočky KCHČF propagoval naše národní plemeno a získával jeho nové obdivovatele, cvičitele a chovatele. Jako rozhodčí z výkonu byl uznávaný pro spravedlivý a citlivý přístup při posuzování. Zvláště začátečníkům a málo zkušeným vůdcům dokázal s výcvikem pomoci a předat celoživotní zkušenosti a rady. Kde se objevil, tam kolem sebe šířil přátelskou a veselou náladu. Nezkazil žádnou legraci a ve společnosti byl velmi oblíbený. Odešel příliš brzy a nestačil dokončit svoje chovatelské plány. Jeho dům, kam přátelé a známí byli zvyklí přijíždět, scházet se a popovídat si, bude nezvykle klidný a tichý. Ale jeho odkaz, myšlenky a cenné rady budou žít dál a zůstanou navždy v našich srdcích. 

 

Čest jeho památce. 

                                               kamarádi z Jihočeské pobočky KCHČF