Dyta z Oudoleňska

cf-dyta7Dyta z Oudoleňskacf-dyta3

            Vážení milovníci český fousků,

ráda bych se s vámi podělila o radost žití s českým fouskem, respektive fouskou. Důvod, který mne vede k napsání tohoto článku je jednak věk naší fenky (16 let) a dále její neúnavná touha dělat svým pánům radost, čímkoli.

Číst dál...

140. výročí narození pana Františka Housky

IMG 7817 1U příležitosti 140. výročí narození pana Františka Housky, byla dne 17. srpna  2013 odhalena pamětní deska u hrobu pana Housky v Hošticích u Volyně, kde zemřel u svých příbuzných. Jemu vděčí český fousek za záchranu, když  po 1. světové válce byl tento chov zdecimován až na velmi malý počet jedinců. V Písku , kde  pracoval jako finanční rada,se obklopil schopnými a hlavně fundovanými lidmi, kteří mu v této práci pomohli .

Číst dál...

Životní jubileum pana Emila Süssera

Blahopřání k životnímu jubileu - panu Emilu Süsserovi

Dne 5.8. 2013 se totiž dožívá významného životního jubilea - 85 let. Je to nejen dobrý manžel, tatínek, dědeček atd., ale hlavně dlouholetý člen Mysliveckého sdružení Švábenice.

Číst dál...

Představení českého fouska v Ruské televizi

Планета собак. Чешский фоусек

"Планета собак"- это необыкновенное приключение по собачьему миру. Сколько на планете пород, столько же стран, городов, областей, островов. В программах рассказывается о собаках и собачьей географии.

>>Odkaz na video<<

Český fousek v Ruské televizi!

Číst dál...

První český fousek v Austrálii

První Český fousek v Austrálii,

Pro mnohé z Vás není novinkou, že Český fousek je již několik let chován na Novém Zélandu.

Číst dál...