Úspěch Českého fouska v Holandsku

                   Čeští fouskové slavili vítězství na soutěžích v Holandsku.

                   Příspěvek zaslala majitelka a zároveň chovatelka Český fousků v Holandsku - paní Ellis Olde Bolhaar. A o popis soutěže - Velká Cena Jana Coldeweyje byl požádán pan Frans Voslar, též majitel českých fousků žijící v Holandsku.

                   Oba tyto majitele českých fousků jsme měli možnost vidět na memoriálu Dr. Khuna v roce 2011. A pan Franc Voslar se klubových vrcholných soutěží zúčastňuje skoro by se dalo říci pravidelně. také se několikrát zúčastnil memoriálu K. Podhajského.

         Český fousek vyhrál dvě nejvyšší lovecké soutěže v Holandsku - "Velkou cenu Jana Coldeweyje" a soutěž "Nimrod"  

Číst dál...

20.let založení Českomoravské kynologické unie

         ČMKU byla založena 5. prosince 1992. Důvodem byl rozpad Československa a na něj navazující potřeba nové organizační struktury české kynologie. Zakládající členy ČMKU byly: Český kynologický svaz, Českomoravský kynologický svaz, Český svaz chovatelů, Českomoravská myslivecká jednota, Moravskoslezský kynologický svaz, Svaz Česko-moravsko-slezských brigád kynologů a Sdružení kynologických klubů.

Číst dál...

Český fousek - Spike

Paní Bäckerbernd zaslala krátký příspěvek o svém českém fouskovy jménem Dyk Rybnov alias Spike. Bydlí v Německu, ve městě Bocholt, které je asi 10 kilometrů od Holandských hranic.

Číst dál...

Plemeno týdne Český fousek v Kanadě

            Nedávno mne upoutal odkaz na článek ve kterém, je představen Český fousek v Kanadě.

Autorem je pan Craig Koshyk z Kanady. Pan  Craig Koshyk je umělec, fotograf, spisovatel a lovec. Ćlánek je uveřejněn s jeho svolením.

Za překlad děkuji paní Daně Brzkovské a slečně Lucii Kučerové.

Číst dál...

Psí oči

           Ten, kdo to někdy zažil, mi určitě dá zapravdu. Pohled do psích očí, když už to vypadá, že není východiska a vy cítíte, že už se trápí….

Číst dál...