UPOZORNĚNÍ majitelů chovných jedinců

Na doporučení chovatelské rady bylo dne 28.5.2017 odsouhlaseno snížení počtu krytí chovných psů na 3 krytí ročně. /využití více chovných psů v chovu/

Mezinárodní výstava Prague Expo dog  2.- 3.11.2013 

Iveta Dočkalová, Drahomíra Matějáková           

O prvním listopadovém víkendu se v Praze konala dvoudenní mezinárodní výstava psů.

Číst dál...

Speciální výstava KCHČF dne 6.10.2013 v Českých Budějovicích

 Ing. Dana Brzkovská – matrikářka

                  V neděli 6.10.2013 se v Českých Budějovicích konala Speciální výstava KCHČF. Výstava byla pořádána v rámci druhého dne Mezinárodní výstavy psů. Celý den kolem kruhu procházelo značné množství kynologů a jiných diváků, kteří měli možnost se tak seznámit s českým fouskem. V neděli se totiž lovecká plemena nevystavují, na programu jsou společenští psi, a tak pro mnohé vystavovatele bylo vzácností vidět tolik zástupců našeho národního plemene pohromadě. Vždyť již slavnostní zahájení v našem venkovním kruhu, kdy trubači zatroubili na uvítání, způsobilo na Výstavišti nebývalý zájem.

Číst dál...

 Mezinárodní výstava psů v Č. Budějovicích ve dnech 5. – 6. října 2013

 

Ing. Dana Brzkovská– matrikářka 

           První říjnový víkend se na Výstavišti v Českých Budějovicích konal již 38. ročník Mezinárodní výstavy psů. Na tuto dvoudenní akci bylo přihlášeno celkem 2598 jedinců. Lovečtí psi byli na programu v sobotu. Český fousek měl přidělený venkovní kruh č. 16 a posuzovat naše plemeno přijel rozhodčí z Francie, p. Dupas Jean – Jacques. Měli jsme početné zastoupení, na výstavu se přihlásilo 22 jedinců, přijelo jich 21. Sobotní ráno bylo hodně chladné, teplota se pohybovala mírně nad nulou, ale naštěstí nepršelo.

Číst dál...

OBLASTNÍ VÝSTAVa PSŮ VŠECH PLEMEN 

KLUBOVá VÝSTAVa KLUBU CHOVATELŮ ČESKÝCH FOUSKŮ

 - BEZ ZADÁNÍ TITULU KLUBOVÝ VÍTĚZ

 Buchlovice

 

       Výstava se konala 21.září 2013 v krásném prostředí zámeckého parku zámku Buchlovice. Počasí bylo zamračené, občas deštivé. Na výstavu bylo přihlášeno 32 českých fousků, pouze jeden se nedostavil.

Číst dál...

 Národní výstava psů v Mladé Boleslavi ve dnech 24. – 25. 8. 2013

 Ing. Dana Brzkovská– matrikářka

                   Předposlední prázdninový víkend Mladá Boleslav přilákala mnoho kynologů a milovníků psů.Konala se zde totiž Česká národní výstava psů. Lovecká plemena byla na programu v sobotu. Jejich vystavovatelé měli štěstí na hezké, slunné počasí, na rozdíl od jejich kolegů v neděli, kdy pršelo. Rozhodčím, který posuzoval české fousky, byl p. Ing. J. Havlát. Psích jedinců bylo přihlášeno 18, zúčastnilo se jich 17.

Číst dál...