Termíny zkoušek celá ČR

Kde hledat termíny zkoušek pro ohaře a další lovecká plemena

  • Termíny zkoušek pro všechna lovecká plemena pro danný rok jsou uveřejňovány na počátku toho danného roku v časopise Myslivost jako příloha, dále na webových stránkach Českomoravské myslivecké jednoty  a na webových stránkách jednotlivých Okresních mysliveckých spolků ve většině případů v sekci - kynologie.
  • Seznam jednotlivých OMS a odkazy na jejich webové stránky naleznete zde . Akce jednotlivých klubů jsou zveřejňovány na jejich klubových webech.

Pohár severočeské pobočky KCHČF

15.7.2017 proběhl v Kněžicích na žatecku 1.ročník soutěže Pohár severočeské pobočky KCHČF, který se běžel jako PZ+“rákosí“.

Na zkoušky nastoupilo devět českých fousků, dva krátkosrstí ohaři a jeden německý drátosrstý ohař. Soutěž proběhla za velice příjemného počasí, v dobře zazvěřeném terénu a v téměř domácím prostředí. Byly k vidění jak kvalitní práce vychozených psů, tak výkony mladých, neuklidovaných jedinců v kombinaci se zkušenými, nebo začínajícími vůdci.

  Vítězem zkoušek se stala mladá fenka drátosrstého ohaře BĚTA  BERRMONT  vedená zkušeným Radimem Dudou. Na druhém místě skončil  nejlepší český fousek ART VON DER KNETZBERGEN –vítěz Poháru severočeské pobočky KCHČF , kterého vedl Miroslav Kašpar .

Všem účastníkům bych chtěl poděkovat za příjemnou atmosféru, Luboši Ventovi za domací prostředí a těším se na příští setkání v Děčíně!    Českým fouskům zdar!              Petr Brziak

Výsledková tabulka >> psp 2017