UPOZORNĚNÍ majitelů chovných jedinců

Na doporučení chovatelské rady bylo dne 28.5.2017 odsouhlaseno snížení počtu krytí chovných psů na 3 krytí ročně. /využití více chovných psů v chovu/

Termíny zkoušek celá ČR

Kde hledat termíny zkoušek pro ohaře a další lovecká plemena

  • Termíny zkoušek pro všechna lovecká plemena pro danný rok jsou uveřejňovány na počátku toho danného roku v časopise Myslivost jako příloha, dále na webových stránkach Českomoravské myslivecké jednoty  a na webových stránkách jednotlivých Okresních mysliveckých spolků ve většině případů v sekci - kynologie.
  • Seznam jednotlivých OMS a odkazy na jejich webové stránky naleznete zde . Akce jednotlivých klubů jsou zveřejňovány na jejich klubových webech.

KLUBOVÉ ZKOUŠKY OHAŘŮ (PZ) - KCHČF – CACT

V HONITBĚ MS LANKA   DOLNÍ NĚMČÍ

V  SOBOTU 27. 5. 2017

V sobotu 27. 5. 2017 se do areálu myslivecké chaty sjížděli vůdci ohařů (převážně našeho národního plemene Českých fousků) skoro ze

všech koutů Moravy. Přihlášeno bylo 18 startujících se svými svěřenci, z  toho 8 ČF. Počasí nám vyšlo na výbornou, naopak pro psy bylo až moc horko, takže každý nalezený stín (díky vysazeným větrolamům) byl jenom k dobru. Z celkového hodnocení, které provedl vrchní rozhodčí pan Jan Nastoupil z Olomouce, jasně vyznělo, že zkoušky byly připraveny na vysoké úrovni. Honitba byla velmi dobře zazvěřená zajícem a bažanty jsme vypouštěli. Vítězkou se stala MOK- Adryn z Pelestrovských lesů s počtem 300 bodů I.c a fenka získala titul CACT s vůdkyní Zuzanou Matějkovou, na druhém místě s plným počtem 300 bodů I.c a titulem CACT se umístila fenka ČF- Heda z Citoňských luk,  vůdce Josef Tinka a na třetím místě se umístila SPI- Coletta Čarovné srdce, rovněž s počtem 300 bodů I.c a titulem CACT s vůdcem Radovanem Běhůnkem. (o vítězi rozhodla chovnost a věk). Na čtvrtém místě se umístila fenka KO- INA von Thuringen s počtem bodů 297 I.c a titulem CACT, vůdce MUDr. Josef Sklenář. Na pátém místě se umístil ČF- Zart z Kyjovic s počtem bodů 295 I.c a titulem res.CACT, vůdce Pavel Hermann. Celkově uspělo 13 psů, z toho 10 x I.c, 1 x II.c a 2 x III.c. Pět psů bohužel neuspělo. Na závěr patří velké poděkování mysliveckému spolku Lanka Dolní Němčí za příkladné zajištění celých zkoušek po celý den.

                                                                     Josef Tinka - předseda KCHČF                                                                                            

                                                               předseda MS Lanka Dolní Němčí

Fotky naleznete ve >> fotogalerii <<