UPOZORNĚNÍ majitelů chovných jedinců

Na doporučení chovatelské rady bylo dne 28.5.2017 odsouhlaseno snížení počtu krytí chovných psů na 3 krytí ročně. /využití více chovných psů v chovu/

Termíny zkoušek celá ČR

Kde hledat termíny zkoušek pro ohaře a další lovecká plemena

  • Termíny zkoušek pro všechna lovecká plemena pro danný rok jsou uveřejňovány na počátku toho danného roku v časopise Myslivost jako příloha, dále na webových stránkach Českomoravské myslivecké jednoty  a na webových stránkách jednotlivých Okresních mysliveckých spolků ve většině případů v sekci - kynologie.
  • Seznam jednotlivých OMS a odkazy na jejich webové stránky naleznete zde . Akce jednotlivých klubů jsou zveřejňovány na jejich klubových webech.

Klubové zkoušky vloh na okrese Mělník

Dne 13. 5. 2017 náš klub ve spolupráci s OMS Mělník pořádal Zkoušky vloh ohařů se zadáváním čekatelství šampionátu práce CACT.

Zkoušky proběhly v dobře zazvěřeném revíru HS Chlumín a zúčastnilo se jich celkem 7 ohařů. Bohužel mezi nimi byl pouze jeden český fousek. Důvodem malé účasti fousků byl patrně zejména termínový souběh se Speciální výstavou ČF konanou v Červeném Hrádku. Budiž uvedená skutečnost ponaučením pro organizátory do dalších let. Na zkouškách posuzovali Ing. Lucie Svobodová a Petr Zachara pod vedením vrchního rozhodčího Bohumila Rokose. Nízká účast ČF byla nicméně vyvážená výbornou prací teprve 7-mi měsíční fenky Brixie Concord from Zliv (o. Aron od Petrovského zámku), která si za svou temperamentní a chuťovou práci po zásluze odnesla čekatelství CACT.

Výsledková listina:

  1. Etta Bertoni Prague (MOK), vůdce David Bednář, I. cena, 225 b., CACT
  2. Brixie Concord from Zliv (ČF), vůdce Vladislav Flíček. I. cena 224 b., CACT
  3. Belgian Praline Daisy Rain (IS), vůdce Marcel Fousek, I. cena 222 b.
  4. Hudson Danitty (MOK), vůdce Kateřina Valová, I. cena, 221 b.
  5. Ikar z Gruntu (NKO), vůdce Tomáš Olejár, I. cena, 213 b.
  6. Beisha Mahagon Kenya (IS), vůdce Josef Kettner, odvolán
  7. Car od Jizerského splavu (NKO), vůdce Josef Smrž, odvolán

Fotogalerie >> odkaz <<