OLV severomoravská pobočka 6.10.2013

              OLV mělo jako každý rok proběhnout v Bažantnici Šilheřovice, bohužel v letošním roce se nepodařilo zajistit dostatek vhodných krytin, proto byly OLV na poslední chvílí přemístěny do Bažantnice Zemědělské univerzity Brno v Kuníně okr. Nový Jičín. Sraz jsme měli v restauraci Myslivna v Kuníně.Počasí bylo ideální a celé zkoušky proběhly ve velmi příjemné a přátelské atmosféře.

               Na zkoušky se přihlásilo a dostavilo 9 českých fousků, z toho 1 pes a 8 fen. Posuzovalo celkem 6 všestranných rozhodčích (Ing. Tomáš Morbicer, Pavel Hermann, Josef Sikora, Libor Nehyba, Oldřich Nehyba, Břetislav Šichor). Dostali jsme se do velmi rozlehlých prostor, proto jsme na hledání mohli vypustit všech 9 jedinců najednou. Bylo to velmi efektní, a téměř všichni psi pracovali s velkou razancí a chutí. Myslím si, že to musel být i moc pěkný pohled pro tentokrát velmi početnou koronu. Oblast byla veliká s dostatkem krytin, ale ne příliš velkým množstvím zvěře, vyskytoval se pouze zajíc a srnčí, takže bažanti museli být vypuštěni. I přesto 8 jedinců uspělo a jen jedna fena neuspěla, bohužel z povahy, takže tato již OLV nemůže opakovat.                   Jako nejlepší byla vyhlášena fena Ute z Kyjovic, majitel p. Hasmanda.

               Tímto děkuji všem kolegům rozhodčím, dále pak pracovníkům Bažantnice Kunín,kteří nás doprovázeli a celý den se nám věnovali, a obzvláště pak p. Pavlu Šindlerovi, který vše s majiteli Bažantnice dojednal.

ČF zdar!

                                                                    Pavel Hermann
zást. hl. poradce chovu ČF

Jméno psa/feny

Hledání

Vystavování

Povaha

Zkoušky - Výstava

Hodnocení

Ute z Kyjovic

4

4

4

ZV,PZ, LZ,SZVP, VZ

V,RESCAC                  

prospěla

Monča z Koblova

4

4

4

PZ,

V

prospěla

Artemis Farní dvůr

4

4

4

ZV, PZ,SZVP,VZ

V, CAJC, BOJ, CAC

prospěla

 Cedra z Těšínovských buků

4

4

4

 ZV, BZ, PZ

V

prospěla

Dart z Mandátu

4

3

4

ZV, PZ

-

prospěl

 

Arra z Neřádova stavení

4

3

4

ZV, PZ

VD

prospěla

Era z Kusalova chovu

3

4

4

ZV, PZ, SZVP

V

prospěla

Aischa z Neřádova stavení

3

4

4

ZV, PZ

VD

prospěla

Andy z Podveselských lesů

-

-

0

PZ

VD

neprospěla